вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie konserwowane sztachety drewniane prędko się niszczą oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy czar oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać rodzaje pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się rozpocząć od należytego i skrupulatnego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego zależy wynik końcowy naszych prac. Przed użyciem produktów do protekcji oraz dekoracji sztachet z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Gdy ochronimy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, powinno się nanieść kolejne amalgamaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od środka, lecz nie stworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi i troski.

Totalnie inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ów wersja płotów jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji dlatego dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий